اولین نشست خبری فستیوال رینوفست

مسعود سعادتی ظهر امروز در نشست خبری فستیوال رینوفست اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه‌های علمی در انواع مختلف و اجرای پروژه‌های علمی در خارج از درس، پذیرفته شدن تامین و بست دانش است.

وی ادامه داد: برگزاری فستیوال‌های فناوری و علمی معمولا فضای علمی آمیخته با تفریحی و آموزش است. استان ما در حوزه‌ نمایشگاه‌های فناوری و نوآوری جزء استان‌های پیشتاز در این زمینه است.

سعادتی در خصوص اهداف فستیوال بیان داشت:  اهداف فستیوال فضای آموزشی و علمی است که انواع برنامه‌ها دارد، آگاهی به دانش‌آموزان از محورهای اصلی ما و فستیوال است.

وی افزود: در استان ما بیش از ۳۹ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی وجود دارد و تاکیدمان به این پژوهش‌سراها فعال بودن در این راستا بودده و در این رویداد در راستای هفته‌ پژوهش است و ما برنامه‌ای داریم کسانی که در رینوتکس شرکت دارند در هفته‌ پژوهش از آنان تجلیل شوند.

وی گفت: آموزش پرورش باور دارد که تحول از درون مدرسه باید شروع شود نه از ادارات. برای اینکه بتوانیم مدارس را پای کار بیاوریم برنامه‌هایی در این حوزه داریم و قصد داریم دانش‌آموزان در این مسیر استعدادهای خود را بشناسند.

سعادتی ادامه داد: این فستیوال می‌تواند بخشی از برنامه‌های تحول در مدرسه باشد. آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان در فستیوال افزایش یافته و ۸۰۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند. تمام دانش‌آموزان باید تحت تاثیر این فستیوال قرار بگیرند و در فضای فستیوال شرکت کنند.

رضا کریملو، رئیس ستاد  اجرایی رینوتکس نیز در این جلسه متذکر شد: نمایشگاه رینوفست در دوره‌ یازدهم برگزار می‌شود و ما در این نمایشگاه تمام تلاشمان را کردیم که با قدرت استان در این راستا جلو برود. آسیب‌شناسی در دوره‌ اول اتفاق افتاده است. بالای ۲۰ مورد تغییراتی در نمایشگاه اتفاق افتاده و یکی از مهم‌ترین اتفاقات برگزاری این فستیوال است.

وی ادامه داد: ما باید توجه ویژه‌ای به دانش‌آموزان داشته باشیم، برنامه‌هایمان این است سالنی در اختیار این دانش‌آموزان اختصاص دهیم و در این راستا باید مشارکت دانش‌آموزان زیاد شود تا استعداد آنها ارزیابی شود.

تقی‌پور، رئیس ستاد اجرایی رینوفست نیز در این نشست اذعان داشت: بدون شک راه برون رفت و پیشرفت مملکت توجه به فناوری‌های نو است. اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید به فناوری‌های نوین توجه ویژه داشته باشیم و این باید در زمان دانش‌آموزی باشد.

وی تصریح کرد:  قصد نداریم این فستیوال را در یک دوره برگزار کنیم ما می‌خواهیم با شرکت‌کنندگان بتوانیم فرصت‌های شغلی را برای آنها برآورده کنیم.

وی یادآور شد: این فستیوال از ۴ قسمت تشکیل شده است و مهم‌ترین این قسمت هوش مصنوعی است که با فرمایش مقام معظم رهبری باید توجه ویژه‌ای به این قسمت داشته باشیم.

پایان پیام/س

 

لینک کوتاه پست:

https://rinofest.ir/?p=4414

اسکرول به بالا